Publikacje

Publikacje

Poniżej prezentujemy publikacje medialne z wypowiedziami eksperckimi przedstawicieli agencji HR Global Group Sp. z o.o.:

CV jak fan page? Problem z rekrutacją pokolenia Z

Coraz więcej Polaków urodzonych w drugiej połowie lat 90. i na początku XXI wieku wkracza na rynek pracy. jak sobie radzą, szukając pracy?

zobacz publikację

Rozmowa kwalifikacyjna: jakich pytań najbardziej obawiają się kobiety, o czym nie chcą mówić mężczyźni?

Tylko 8 proc. kobiet i 17 proc. mężczyzn stwierdziło, że bardzo dobrze czuje się podczas rozmów kwalifikacyjnych. Zdecydowanie więcej, bo aż 69 proc. kobiet i 54 proc. mężczyzn w wieku 18-55 lat wyznało, że tego typu rozmowy są dla nich mało komfortowe. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję HR Global Group na grupie 300 kobiet oraz 300 mężczyzn. Ankietowani zapytani zostali ponadto, jakich potencjalnych kategorii pytań obawiają się podczas spotkań rekrutacyjnych.

zobacz publikację

Rozmowy twarzą w twarz to fundament biznesu. Bez nich pracodawcy nie zbudują zaangażowania

Komunikacja coraz częściej przenosi się do świata online, także w rekrutacji. Jak jednak podkreślają eksperci, żaden komunikator nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz. To dzięki niej jesteśmy w stanie nie tylko szybciej i efektywniej pracować, ale także zbudować więzi międzyludzkie oparte na poszanowaniu, życzliwości i lojalności.

zobacz publikację

Z czworonogiem do biura? Coraz częściej to możliwe

Psy coraz częściej odgrywają kluczową rolę w polskich firmach - obniżają stres, poprawiają atmosferę i samopoczucie, a także zwiększają produktywność.

zobacz publikację

Co odciąga nas od pracy?

Messenger, WhatsApp czy Skype najskuteczniej odciągają nas od pracy – tak wskazało aż 82 proc. ankietowanych w sondażu przeprowadzonym przez agencję HR Global Group.

zobacz publikację
Top