Korespondencja drogą elektroniczną – zachęcamy do wypełniania oświadczenia

Aktualności

Korespondencja drogą elektroniczną – zachęcamy do wypełniania oświadczenia

Tegoroczny okres rozliczeniowy deklaracji podatkowych PIT jest pierwszym, w którym pracownik mógł skorzystać z usługi e-PIT przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Digitalizacja dokumentów postępuje w wielu dziedzinach. Także nasza agencja zachęca do wyrażenia zgody na przesyłanie korespondencji drogą elektroniczną. Pierwsze efekty zaobserwowaliśmy przy dystrybucji wspomnianych PIT–ów. 

Do końca lutego bieżącego roku – zgodnie z przepisami – agencja HR Global Group Sp. z o.o. przesłała swoim pracownikom wszystkie dokumenty podatkowe. W sumie dystrybuowanych zostało 1466 informacji o przychodach, dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2018 roku (tzw. PIT-11), z czego 1274 rozliczenia wysłane zostały pocztą tradycyjną, a 192 – pocztą elektroniczną. 

518 – tyle z kolei wysłaliśmy za 2018 rok informacji o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez osoby fizyczne, niemające w Polsce miejsca zamieszkania (tzw. IFT-1R).  Z tego grona aż 504 wysłanych zostało pocztą tradycyjna, a jedynie 14 – drogą elektroniczną. 

Zachęcamy do korzystania z możliwości otrzymywania informacji drogą elektroniczną, w tym celu wystarczy podpisać oświadczenie, które można pobrać poniżej. – Zgoda na przesyłanie korespondencji drogą elektroniczną to z jednej strony dbanie o środowisko naturalne, z drugiej – usprawnienie komunikacji na linii agencja–pracownicy. Dzięki oświadczeniu nasi pracownicy i współpracownicy mogą otrzymywać drogą elektroniczną także inne dokumenty, dotyczące m.in. zatrudnienia w naszej firmie, różnego rodzaju zaświadczenia czy nawet tzw. „paski wypłat” – informuje Dariusz Michalski, prezes agencji HR Global Group Sp. z o.o.

– – – – – –

Zgoda na korespondencję elektroniczną: wersja polska.

Zgoda na korespondencję elektroniczną: wersja dwujęzyczna, polska-angielska.

Zgoda na korespondencję elektroniczną: wersja dwujęzyczna, polska-rosyjska.

Top