„Ludzie do zadań specjalnych” – coraz większe znaczenie działu HR

Aktualności

„Ludzie do zadań specjalnych” – coraz większe znaczenie działu HR

Rynek kandydata, najniższe od 25 lat bezrobocie, zwiększająca się ilość ogłoszeń o pracę przy jednocześnie spadającej dostępności kandydatów oraz trudności w ich pozyskaniu. Brakuje zwłaszcza specjalistów i to nie tylko fachowców IT, ale też przedstawicieli zawodów rzemieślniczych.

Na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy spotykają się przedstawiciele kilku pokoleń różniących się stylami komunikacji, sposobem pracy, a wreszcie samymi oczekiwaniami względem niej samej, jak i przyszłych pracodawców.

Co za tym idzie?

Umacnia się znaczenie działów HR, które stoją przed prawdziwymi wyzwaniami nie tylko w obszarze pozyskania odpowiedniego pracownika, ale również, a może i przede wszystkim w zatrzymaniu go w organizacji.

Standardowe kanały rekrutacji tj. ogłoszenia na portalach internetowych stały się niewystarczające zwłaszcza jeśli chodzi o kandydatów pasywnych.

recruitment1

Co zatem oprócz ogłoszeń? Czym jest skuteczna rekrutacja i jakie metody stosować?

W artykułach branżowych na ten temat można wyselekcjonować najczęściej wskazywane przez specjalistów rozwiązania tj. wykorzystywanie social mediów (LinkedIn, Facebook), czy coraz popularniejsze systemy poleceń.

O tych i innych rozwiązaniach, o znaczeniu w organizacji działu HR oraz o tym dokąd zmierza rynek pracy przeczytamy w  PulsHR

 

 

Top