Informacje dla kandydatów z zagranicy

Informacje dla kandydatów z zagranicy

Interesuje Cię legalna praca w Polsce, ale masz wiele pytań i wątpliwości? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Nie ma znaczenia jakiej narodowości jesteś, dla nas nie ma barier. Ty szukasz pracy, a my szukamy CIEBIE!

 

Nie martw się na zapas!

HR Global Group wesprze Cię w sposób kompleksowy i przygotuje Twój wyjazd.

 

TWOJE PYTANIA, NASZE ODPOWIEDZI:

 

Jakie dokumenty muszę posiadać żeby legalnie pracować w Polsce?

Aby legalnie pracować w Polsce kandydat powinien posiadać takie dokumenty jak paszport, aktualną wizę wydaną w tym celu lub jedną z kart: kartę Polaka, kartę czasowego pobytu, kartę stałego pobytu bądź też kartę rezydenta.

 

Czy HR Global wspiera kandydatów w uzyskaniu wizy i pozwolenia na pracę?

Tak, w HR Global wystawiamy bezpłatnie oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy, na podstawie którego kandydat może ubiegać się o wizę przed przyjazdem do Polski.

 Obywatele Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, RosjiUkrainy mogą podjąć pracę w każdej branży bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę w okresie do 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

 

Czy muszę posługiwać się językiem polskim aby starać się o  zatrudnienie w HR Global?

W przypadku rekrutacji na stanowiska niższego szczebla takie jak: praca na produkcji, na magazynach itp. nie wymagamy od kandydatów znajomości języka polskiego. Udzielamy pomocy kandydatom zarówno przed jak i w trakcie zatrudnienia. Do każdej oferty pracy przydzielamy koordynatora, mówiącego w języku rosyjskim lub ukraińskim oraz polskim, do którego można zwrócić się z prośbą o pomoc. Pomożemy we wszelkich formalnościach związanych z zatrudnieniem, jak i w sytuacjach nagłych, nieprzewidzianych.

 

Na jakich zasadach HR Global zatrudnia pracowników?

Praca za pośrednictwem HR Global świadczona jest zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami. Zatrudniamy pracowników w oparciu o umowę o pracę tymczasową oraz umowę cywilnoprawną. Pracownik zawsze otrzymuje umowę w dwóch językach – polskim i ukraińskim.

 

Czy obcokrajowcy zatrudnieni w HR Global mogą liczyć na dodatkowe świadczenia?

Tak, HR Global odprowadza wszystkie składki i podatki od umów, a pracownik rozliczany jest w Polsce. Dzięki legalnemu zatrudnieniu pracownicy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej na takich samych warunkach jak Polacy.

 

Czy HR Global zapewnione zakwaterowanie przez okres zatrudnienia?

Tak, w zdecydowanej większości ofert pracy, na które poszukujemy pracowników, zapewniamy im miejsce zamieszkania.

 

Czy w trakcie zatrudnienia jest możliwość zmiany pracy?

Tylko w istotnych i uzasadnionych przypadkach jest możliwość zmiany pracy. Jeśli to tylko możliwe staramy się zaproponować  inne miejsce pracy.

 

W jaki sposób zostaje pracownikom wypłacone wynagrodzenie za pracę?

Wynagrodzenie jest wypłacane tylko i wyłącznie przelewem, na konto bankowe pracownika po przepracowaniu miesiąca, zgodnie z umową, do 10-tego lub do 25-tego dnia każdego następnego miesiąca. Nie ma możliwości otrzymania wynagrodzenia w gotówce.

 

W jaki sposób można wysyłać pieniądze za granicę?

Jest kilka możliwości wysyłania pieniędzy za granicę, między innymi:

 

Zgłoś się do nas, wyjaśnimy Ci szczegółowo krok po kroku co należy zrobić aby stać się naszym pracownikiem.

Top